اِن تنصروا لله یَنصرکم و یُثبت اَقدامکم

 
 
تغییر کاربری هسته ای در فردو
نظرات |

فردو یک نیروگاه هسته ای است که در عمق 30 تا 40 متری زیر زمین است و دور آن هم از 80 تا 120 متر کوه وجود دارد. این یعنی یک موقعیت استراتژیک که با حمله موشکی دشمنان هم قابل نابودی نیست. به همین خاطر فردو بسیار با ارزش برای نگهداری و تولید سوخت هسته ای کشور است. جایی دور از دسترس دشمنان!

با توجه به بیانیه اخیر ایران و گروه 1+5 در لوزان سوئیس، فردو بسیار حائز اهمیت از طرف هر دو طرف آمد و تصمیم گرفته شد که آن را تغییر کاربری دهند. چرا که زحمت بسیار برای ساخت آن کشیده شده و هزینه های زیادی هم برده است. به همین دلیل حیف است که به همین زودی از آن استفاده شود و زود فرسوده شود.

براساس این بیانیه این مرکز همچنان قابلیت هسته ای خود را حفظ می کند و فقط یک تغییر کاربری کوچک در تولید هسته ای در آن رخ می دهد که هیچ جای نگرانی برای ملت عزیز ایران وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ما در لوزان سوئیس، بیانیه می گوید در فردو باید به جای تولید انرژی هسته ای، آلبالوی هسته ای بعنوان ماده اولیه وارد سانتریفیوژها شود وپس از چرخش در سانتریفیوژ آلبالو بی هسته از سانتریفیوژها خارج شود. و هسته آلبالوها هم دخیره سازی شوند تا در مواقع قعطی برق از انرژی هسته آلبالو استفاده کرد.

بدین ترتیب سانتریفیوژها هم می چرخند و آسیب نم بینند و از همه مهم تر سوخت هسته آلبالو هیچ خطری ندارد. این 1+5 های محترم هم اینقدر نگران کودکان اسرائیلی نمی شوند که یک روز در برابر آماج بمب های هسته ای ایران قرار بگیرند و سوخاری بشوند! در ضمن از کابوس های شب نتانیاهو هم کاسته می شود و می تواند با فراغ بال به نحوه نابودی کودکان غزه فکر بکند!

به این می گویند توافق دوسر سود! هم نیروگاهی که این قدر استراتژیک و مهم است تعطیل نمی شود هم این آمریکایی ها دست از سر ما برمی دارند و دیگر نمی گویند شما در حال ساخت بمب هسته ای هستید.موضوع : سیاسی نوشت
نگارنده : علقمه
تاریخ : چهارشنبه 26 فروردین 1394
زمان : 10:24 ب.ظ
وقتی جناب دستیار هوس فتح الفتوح به سرش زد!
نظرات |

حرف زدن هم مانند غذا خوردن جویدنی ست. اصولاً وقتی غذا را درست نجوید و درسته غورت بدهید خفه می شوید. اما چرا باید کسی غذا را نجویده بخورد! با آنکه همه به طور غریزی می دانیم که حکمت دندان چیست. به طور خلاصه می توان در چند مورد دلایل این اتفاق شایع را بیان کرد. اول اینکه ممکن است این شخص مدتها از نعمت غذایی خوشمزه محروم بوده و در گرسنگی به سر می برده و با دیدن غذا خواسته دلی از عزا درآورد و هل شده و غذا را درسته قورت داده! این افراد را نباید به تنهایی رها کرد و به حال خودشان رها کرد چرا که هم برای خود و هم برای اطرافیانشان خطر سازند. دوم اینکه شاید از ابتدا به این فرد کسی یاد نداده که باید ابتدا غذا را جوید بعد غورت داد! جیحاً این افراد نباید تا اطلاع ثانوی به غذاهای لذیذ نزدیک و یا حتی فکر هم بکنند.

در هر حال در مثال جای مناقشه نیست، حرف زدن هم مانند غذا خوردن است. گاهی افراد در حرف زدن هم مانند غذا خوردن عمل می کنند. اگر این افراد جزو دسته اول باشند، کسانی هستند که در تمام عمرشان در انتظار تریبون و میزی بوده اند تا بتوانند حرف های نسنجیده ی خود را بزنند. این افراد بسیار خطرناکند چون بدون توجه به دور و اطراف فقط در فکر تخلیه امیال درونی خود هستند. و متاسفانه غرور و گرمای میز مدیریت آنها را شکست داده است.

اما اگر این افراد جزو دسته دوم باشند کار ما کمی سخت تر می شود. چرا که این افراد چشم و دل سیر بوده اند، اما از نوعی ضعف برخودارند. آن هم عدم برداشت و دید درست از وضع اجتماع. این افراد تعلیم دیده هستند ولی نه تعلیم درست، بلکه مفاهیم نادرستی در ذهن آنها گنجانده شده است که باعث نوعی غرور کاذب می شود و سعی دارند همان را تا آخر عمر خود حفظ کنند و ترویج هم بدهند. متاسفانه این دسته افراد بسیار زیاد هستند. اینها حتی گاهی هم باعث به خطر افتادن امنیت یک کشور و برهم زدن صلح با کشور دیگری هم می شوند. البته این کار را دسته اول هم انجام می دهند. اما جاهلانه! ولی دسته دوم این عمل را کاملاً عاقلانه و از روی تدابیر غلط خود انجام می دهند.

علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور: «در حال حاضر عراق نه فقط حوزه تمدنی نفوذ ماست بلکه هویت، فرهنگ، مرکز و پایتخت ماست و این مسئله هم برای امروز است و هم گذشته. چرا که جغرافیای ایران و عراق غیر قابل تجزیه است و فرهنگ ما غیر قابل تفکیک است. پس ما یا باید با هم بجنگیم و یا یکی شویم.»

حال ما نمی دانیم جناب یونسی جزو کدام دسته است ولی به هرحال جزو هر دسته که باشد نگرانی هایی را تولید کرده اند که به وحدت با کشورهای اسلامی آسیب می رساند. در شرایطی که ایران سعی دارد با کمک به کشورهای اسلامی همسایه ی خود که درگیر جنگ با داعش هستند کمک کند مسلماً چنین سخنان سخیفی بدون تبعات نخواهد بود. آن هم در شرایطی که دشمنانمان سعی دارند تا از ایران کشوری بسازند که نه تنها به دنبال کمک کردن نیست بلکه به دنبال گرفتن غنیمت است! شاید بهتر است مسئولین بیشتر در سخنانشان تامل کنند.موضوع : سیاسی نوشت
نگارنده : علقمه
تاریخ : پنجشنبه 6 فروردین 1394
زمان : 10:52 ق.ظ
زنان ایرانی نیاز به کمک دارند...به ما کمک کنید!
نظرات |

گروه «ماه بانو» که این روزها بحث بر سر تک‌خوانی «سحر محمدی»، عضو تک‌خوان این گروه بالا گرفته بود، با مجوز وزارت ارشاد به لندن سفر کرد و در حال برگزاری یک کنسرت هستند. سحر محمدی با انتشار تصویری از خود اعلام کرد: «در روز جهانی زن، حجاب خودم را کنار زدم تا به جهان اعلام کنم زنان ایرانی نیاز به آزادی دارند... ما را کمک کنید! »

این جملات تقدیم به وزیر ارشاد محترم:

آنجایی که می گفتند ایران است و زنانش پیش از آمدن اسلام به کشورشان پوشیده بودند و ملعبه چشم های ناپاک نبودند، اینجاست!

زنان ایرانی یاد گرفته اند که نجابت خود چشم های هرزه را از خود دور کنند و در مزرعه دنیا تنها حیا را برای خود درو کنند.

زنان ایرانی از مادرشان آموخته اند که زن بزرگ است و نیاز به خودنمایی ندارد، زن می تواند انسان ساز باشد.

ما الگویمان را حضرت زهرا(س) می دانیم. و همه می دانند که زنان ایرانی پیش از ظهور اسلام هم از پرده دری دوری می کردند و بسیار مورد تکریم بودند.

جناب وزیر محترم، شاید صدای زنان به نظر خیلی ها بسیار دلنشین تر از صدای مردان باشد و نباید در هنجره شان حبس شود، اما بدانید که آنها یک درصد اند و ما نود و نه درصد! چطور با خود کنار آمدید که مجوز خوانندگی و بی حرمتی زن مسلمان ایرانی را صادر کردید و رای به آن یک درصد دادید! بی شک در برابر شما نود و نه درصد ایستاده اند و نخواهند گذاشت قداست زن مسلمان در مجتمع بین المللی به خطر بیفتد. هر چند که اگر آن بانو واقعاً مسلمان باشد خودش هم راضی به این کار نمی شود، ولی آقای جنتی این خانم نام تمام زنان ایرانی را در جملات خود بکار برده است و این خیانتی ست به تمام زنان ایرانی! این خانم به اصطلاح روشنفکر آزادی خود را در بی حجابی و خوانندگی و خارج شدن از چارچوب اسلام می داند پس سخن ما با ایشان نیست چرا که راهشان با ما متفاوت است. سخن ما کسی است که به این قشر اجازه می دهد تا در جهان به اسلام توهین کنند.

آقای جنتی، ما از جایی بالاتر خط می گیریم. جایی که شاید تا بحال فکر شما به آن نرسیده باشد که اگر رسیده بود این وضع فرهنگ نبود!

بله، ما از منش مادرمان حضرت خط می گیریم و آزادی را در همین راه می دانیم.
موضوع : دلنوشته های خودم
نگارنده : علقمه
تاریخ : سه شنبه 4 فروردین 1394
زمان : 11:35 ب.ظ
:: مترسکی به نام تحریم
:: می خواهم ایرانی باشم بدون برندهای معروف!
:: تغییر کاربری هسته ای در فردو
:: وقتی جناب دستیار هوس فتح الفتوح به سرش زد!
:: زنان ایرانی نیاز به کمک دارند...به ما کمک کنید!
:: همه گزینه ها فقط روی میز می مانند !
:: با نگاه طنز / مولفه های کار فرهنگی درست از نگاه دشمن!
:: کلیپس مردانه برای شب عید به بازار آمد!
:: روشی موثر برای خیانت به کشور
:: عاملان ریزگردهای خوزستان شناسایی شدند !
:: سریال مذاکرات هسته ای با پوشش سریال های تلویزیونی
:: وقتی شمشادهای حرم حاشیه ساز شد!
:: تازه ترین تحلیل یک کارشناس سی ان ان در خصوص امام خامنه ای
:: انقلاب آمد...حتما ببینید...ما توانستیم!
:: رسایی : آقای روحانی اگر کاریکاتور شما را کشیده بودند ...


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو